Po kilku przemyśleniach doszedłem do wniosku, że bez pewnych dodatkowych możliwości elastyczności się nie obejdzie – jednocześnie starałem się aby nie wpływało to na wydajność. Celem jest oczywiście zwiększenie prostoty i funkcjonalności… jeżeli coś miałoby zwolnić system to będę szukał innych rozwiązań. Do zapowiadanej wersji 0.2 dodaję zatem numerek 0.2.1 i jest na chwilę obecną oficjalne oznaczenie.

GRAD 0.2.1

zmieniono:

  1. plik Application został usunięty z katalogu application i przeniesiony na ten sam poziom do katalogu appservice dzięki czemu może korzystać z tych samych opcji co MVC. Stworzenie tego pliku jednocześnie przestało być wymagane.
  2. katalog z serwisami „application” został zamieniony na „service”
  3. NestedTree (z racji tego, że nie jest elementem frameworka) przeniesiono do katalogu podrzędnego o nazwie „tools” – i w tym katalogu będą się znajdowały różne dodatkowe podsystemy. Być może to w przyszłości się zmieni.

nowe funkcjonalności:

  1. Utworzona została klasa „GRAD” (klasa wróżka) która będzie statyczna i będzie niosła ze sobą różne przydatne funkcje – dostępne w każdym miejscu. W tej chwili dzięki niej możemy zaczytać moduł oraz toolsa
    GRAD::getModel(’nazwa_modelu’); GRAD::getTool(’nazwa_toolsa’); – myślę, że jej funkcjonalność będzie z czasem rozwijana.

poprawiono:

  1. Ogólna optymalizacja w związku z wprowadzonymi zmianami.